W Łukowskim Ośrodku Kultury odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Bronisław Chąciński na ziemi łukowskiej – postać lekarza, działacza społecznego”. Nagrody zwycięzcom konkursu wręczono podczas łukowskiej Mocy Kultury.

Jury postanowiło przyznać nagrody w trzech kategoriach wiekowych: 7-9, 10-14 i 15-18 lat. W pierwszej kategorii laureatami konkursu zostali Maja Radomyska z SP nr 5, Lena Rola z SP nr 4 i Szymon Ostrysz z  SP nr 4.
W drugiej kategorii nagrodzono: Lenę Grochowską z SP
w Mikłusach, Natalię Nowacką z SP w Sobolach, Maurycego Antoniego Wolnego z SP w Aleksandrowie oraz Natalię Achryćko z SP w Mikłusach. W trzeciej kategorii zwyciężyli Norbert Sierpień z ZS nr 3, Kornelia Siedlecka z ZS nr 4, Kacper Jabłoński z ZS i Alicja Wielgosz z ZS nr 3.

Komisja konkursowa przyznała tez wyróżnienia.
W kategorii wiekowej 10-14 lat: otrzymali je Oliwia Świderska – SP nr 4; Daryna Melnyk – SP nr 3, Aleksandra Bącik – SP w Gołaszynie i Natalia Kmiecik – SP w Sarnowie. Wszyscy laureaci i wyróżnieni otrzymali dyplomy oraz karty prezentowe do Empiku.

Konkurs plastyczny „Bronisław Chąciński na ziemi łukowskiej – postać lekarza, działacza społecznego” był częścią projektu „Działalność społeczna i postać Bronisława Chącińskiego na Ziemi Łukowskiej w XIX w.”, dofinansowanego przez Fundację BGK w programie „Dzieci Kapitana Nemo – edycja III”. Głównym założeniem projektu było przybliżenie działalności i osobowości doktora Bronisława Chącińskiego oraz uczczenie 100 rocznicy śmierci i 100 rocznicy nadania tytułu Honorowego Obywatela Łukowa, jak również celebracja roku 2022 – rokiem doktora Bronisława Chącińskiego w Łukowie.