Bezpieczny Peleton ulicami Łukowa, charytatywny festyn w Łazach, zawody wędkarskie nad zalewem Zimna Woda oraz koncert Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego – to tylko niektóre wydarzenia odbywające się w ten weekend. Będzie również kolejna odsłona Festiwalu Kina Moralnego Spokoju. W sobotę 17 września będziemy też obchodzić 83. rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę.

Weekend rozpocznie Bezpieczny Peleton. Odbędzie się on w sobotę 17 września. Uczestnicy peletonu wyruszą na rowerową przejażdżkę z ulicy Zdanowskiego o godzinie 14.00, do pokonania będą mieli około 15 kilometrów. Meta peletonu będzie nad zalewem Zimna Woda. Tam odbędzie się m.in. losowanie nagród, w tym dwóch rowerów.

Również w sobotę 17 września będziemy obchodzić 83. rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę oraz 25. rocznicę ustawienia na łukowskim cmentarzu Krzyża Katyńskiego. Uroczystości odbędą się o godzinie 17:00 na cmentarzu Świętego Rocha.

W sobotę i w niedzielę odbędzie się także kolejna odsłona Festiwalu Kina Moralnego Spokoju. W sobotę wyświetlany będzie film „Jak Bóg da”, a w niedzielę – „Cudowny chłopak”. Początek obu seansów zaplanowano na godzinę 20.00. W przypadku złej pogody filmy będą wyświetlane w sali widowiskowej ŁOK.

W niedzielę rano nad zalewem Zimna Woda odbędą się Gruntowe Zawody Wędkarskie dla dzieci i dorosłych. Organizuje je Koło PZW Łuków „Kolejarz”.

Natomiast w niedzielne popołudnie warto wybrać się do Łazów, gdzie na placu „Podgrzybek” o godzinie 13.00 rozpocznie się festyn charytatywny. Podczas zabawy będą zbierane pieniądze na operację dla 2-letniego Michała Lisiewskiego, który urodził się z wrodzoną wadą kończyn górnych i potrzebuje kolejnej już, kosztownej operacji.

W niedzielę 18 września odbędzie się finałowy koncert X Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej, na którym wystąpi Orkiestra Koncertowa Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Koncert rozpocznie się o godzinie 17:00 w hali przy SP nr 1.