Turniej tenisa ziemnego, który odbył się w miniony weekend na kortach Elbudu w Łukowie, wygrał Karol Beczek z Siedlec. Znakomicie spisali się łukowianie. Aż dwóch dotarło do półfinału.

   Podczas rozgrywanego w Łukowie turnieju Pucharu Polskiej Ligi Tenisa po raz pierwszy w historii to nie wynik sportowy był na pierwszym planie. Zawodnicy oczywiście grali o zwycięstwo, ale najważniejszym celem była pomoc w wygranej najważniejszego meczu w życiu Agaty Wojciuk. Na zrzutka.pl jest już ponad 25 tys. zł, a dodatkowa zbiórka prowadzona była także na miejscu zawodów. Finalną kwotę wsparcia dla Agaty poznamy dopiero na początku października, bo wciąż można wpłacać datki na rehabilitację łukowskiej mistrzyni właśnie przez wspomniany portal.

  Na kortach w Łukowie w sobotę i niedzielę toczyła się rywalizacja, w której wzięło udział 34 zawodników m.in. z Warszawy, Lublina, Rzeszowa, Siedlec, Dęblina, Świdnika, Radzynia, Międzyrzeca. W gronie tenisistów było też kilkanaście osób z Łukowa. Wielu uczestników dopiero debiutowało w PLT, a to sprawiło że ciężko było wskazać przed turniejem faworytów.

  W półfinałach, ku uciesze miejscowych kibiców, znalazło się aż dwóch tenisistów z Łukowa. Gospodarze grali zresztą świetnie przez całe zawody. Układ drabinki sprawił, że Zbigniew Celiński trafił w półfinale na Krzysztofa Suleja. Jeden łukowianin na pewno musiał więc zagrać w finale. Po pasjonującym boju zakończonym na przewagi w super tie-breaku wygrał Celiński. Jego finałowym rywalem był rewelacyjnie dysponowany przez dwa dni Karol Beczek. Siedlczanin w półfinale pewnie ograł Jacka Ciszewskiego. Swoją klasę i wyższość udowodnił też w finale oddając łukowianinowi tylko trzy gemy.

Relacja z turnieju w najbliższym programie Master TV