Poznaliśmy zwycięzców Konkursu na Baranka Wielkanocnego, który zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna w Gręzówce. Jury oceniło ponad 140 propozycji, przyznając nagrody w czterech kategoriach wiekowych – przedszkolaków i uczniów klas 0, ich starszych kolegów z klas I – III i IV – VIII oraz młodzieży i dorosłych autorów. Najbardziej aktywne okazały się przedszkolaki i dzieci z klas 0, które zgłosiły 55 propozycji.

  Uroczyste wręczenie nagród laureatom odbędzie się podczas 12. Jarmarku Wielkanocnego w niedzielę 10 kwietnia na Placu Wolności i Solidarności w Łukowie, a konkursowe prace można odbierać w Filii w Strzyżewie do 13 kwietnia.

    Spośród najmłodszych uczestników najwyższe oceny jurorów zebrała praca Piotra Skrzyszewskiego z Dąbia, drugą nagrodę odbierze Julia Rozwadowska z Gołaszyna, a trzecią – Alicja Karwowska ze Świdrów.

  W kategorii dzieci z klas I – III pierwsze miejsce zajął Szymon Golec z Gołaszyna, drugie – Zofia Kurek z Dąbia, a trzecie – Antonina Koper z Gręzówki.

  Za baranki, wykonane przez uczniów klas IV – VIII, jurorzy nagrodzili kolejno – Wiktorię Niedziółkę z Krynki, Julię Mazur z Wólki Świątkowej i Zuzannę Krasuską z Gołaszyna.

  Wśród najstarszych autorów nagrody otrzymają: pierwszą – Julia Jezierska z Aleksandrowa, drugą – Zuzanna Wielgórska z Gręzówki, a trzecią – Anna Domańska z Gołąbek.

  Prace nadesłane na konkurs oceniali zastępca wójta gminy Łuków Wojciech Szczygieł, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowie Henryk Wysocki i sołtys Strzyżewa Barbara Kępka.