Łukplast, łukowska firma produkująca okna i drzwi, znalazła się na pierwszym miejscu w województwie lubelskim wśród największych producentów okien. Zestawienie „Liderzy rynku okien i drzwi” opracował miesięcznik Forum Branżowe we współpracy z Centrum Analiz Branżowych z Warszawy. Firma z Łukowa wyprzedziła producentów okien m.in. z Lublina, Białej Podlaskiej czy Ryk.

  Choć nie każdy o tym wie, Polska jest światowym liderem eksportu okien z PCW na świecie. Wyprzedzamy takie kraje jak Niemcy czy Chiny. Wśród liderów tej branży są również firmy z województwa lubelskiego, a największą pośród produkujących okna jest firma Łukplast z Łukowa.

  ŁUKPLAST to działający od 2001 roku producent okien i drzwi z PCW oraz aluminium. Okna tej firmy oparte są na systemach Rehau i Aluplast, a poszczególne komponenty dostarczają Pilkington, Siegenia i Metra. Firma produkuje stolarkę w Łukowie, a eksportuje do takich krajów jak: Belgia, Węgry, Niemcy, Szwecja, Ukraina. Salon firmowy producenta mieści się w Łukowie przy ulicy Dworcowej 14.

  Szacuje się, że w województwie lubelskim działa około 60 firm związanych z branżą stolarki. Największym producentem okien w regionie jest Łukplast z Łukowa, który specjalizuje się przede wszystkim w produkcji okien z PCW. Fabryka Okien Spectrum z Lublina w swoim portfolio, oprócz tradycyjnych produktów, ma też stolarkę do „zadań specjalnych”, w tym przeciwpożarową. W Jabłonnie swoją siedzibę ma z kolei firma Oknostyl.

  W zestawieniu największych producentów znalazły się również takie firmy jak: Fabryka Okien BAS z Lublina, Lubartowska Fabryka Okien I Drzwi Fer-Plast, Lubelska Fabryka Okien Perfekt, Pumar z siedzibą w Rykach, Segal Okna i Drzwi z Łęcznej i Vikking z Białej Podlaskiej. w

  Lista „Liderów lubelskiego rynku okien i drzwi” opracowana została przez miesięcznik Forum Branżowe we współpracy z Centrum Analiz Branżowych z Warszawy. Dane w tym zestawieniu dotyczą przychodów przedsiębiorstw za rok 2020. Lista ta będzie aktualizowana wraz z publikacją przez firmy danych finansowych za rok 2021.