Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Łukowie po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki #SzkołaPamięta. Jej celem jest upamiętnienie ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych oraz informowanie o tym w mediach.

  We wrześniu uczniowie przygotowali montaż słowno-muzyczny oraz gazetkę ścienna upamiętniającą 82. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. W październiku młodzież z klas 2TCb, 3TŻ i 3TI uczestniczyła w lekcji historycznej w Muzeum Powstania Warszawskiego. Na tej podstawie została opracowana prezentacja multimedialna „Powstańcza Warszawa”, która będzie wykorzystywana podczas zajęć lekcyjnych. Jak co roku młodzież zadbała również o groby osób, które zginęły w obronie Ojczyzny. Na łukowskim cmentarzu uczniowie we współpracy ze Światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej Koło Łuków porządkowali nagrobki partyzantów AK oraz żołnierzy, którzy zginęli w czasie wojny.

  W finałowym momencie akcji #SzkołaPamięta, czyli 29 października przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami odwiedzili cmentarz św. Rocha oraz cmentarz wojenny przy ulicy Strzelniczej, gdzie uczcili pamięć o bohaterach i zapalili  znicze. Było to działanie, które co roku przeprowadzane jest w „Rolniku” w ramach cyklicznej akcji „Znicz pamięci”.