Rada Powiatu Łukowskiego przyjęła uchwałę w sprawie stanowiska wyrażającego apel do mieszkańców powiatu łukowskiego o jak najszybsze zaszczepienie się przeciwko COVID-19.

  W uchwale zapisano:  „W trosce o zdrowie członków naszej wspólnoty samorządowej kierujemy apel do wszystkich mieszkańców Powiatu Łukowskiego o jak najszybsze zaszczepienie się przeciwko chorobie COVID-19”.

  „Pojawianie się kolejnej fali zachorowań na chorobę COVID-19, charakteryzującej się jej ciężkim przebiegiem, często skutkującym hospitalizacją, długim okresem rekonwalescencji, jak również dużą śmiertelnością, nakazuje Radzie Powiatu Łukowskiego skierowanie apelu do mieszkańców naszego powiatu o jak najszybsze zaszczepienie się przeciwko chorobie COVID-19. Kolejna fala zachorowań już występuje i stale się powiększa. Pomimo dotychczasowych szczepień część naszego społeczeństwa, zwłaszcza osób starszych, nie ma odporności na tego typu zachorowanie. Dla nich kontakt z niezaszczepioną osobą, która choruje bezobjawowo może być śmiertelnym zagrożeniem. Dlatego, celem przeciwdziałania zachorowaniom, aby zapobiec ich śmiertelnym skutkom i rozprzestrzenianiu się kierujemy do mieszkańców powyższy apel.” – czytamy w uzasadnieniu do uchwały, którą podjęto na ostatniej sesji Rady Powiatu Łukowskiego. W głosowaniu nad uchwałą brało udział 18 radnych. Za było 16 radnych, a dwóch wstrzymało się od głosu.

  Relacja z sesji Rady Powiatu już wkrótce w Master TV.