Szymon Suska z łukowskiego Stowarzyszenia Szachistów Szachpol brał udział w Szkolnych Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Szachach. W kategorii chłopców do lat 11, młody szachista ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łukowie, zajął drugie miejsce.

Szkolne Indywidualne Mistrzostwa Polski w Szachach odbywały się dniach od 14 – 21 maja 2021 r. w Pokrzywnej (woj. opolskie). Szymon reprezentował tam swoją szkołę. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, tempem gry 90 minut na partię dla zawodnika, plus 30 sekund na każde wykonane posunięcie.

Szymon Suska wygrał 5 partii, zremisował 4 partie i nie poniósł żadnej porażki. Zdobył tyle samo punktów co zwycięzca turnieju, o ostatecznym wyniku zadecydowała punktacja pomocnicza. Rozwój młodego szachisty wspiera lokalna firma ERDOM Jarosław Kurek. Wyjazd na mistrzostwa wsparł Urząd Miasta Łuków.