W siódmej kolejce grupy spadkowej Hummel IV ligi lubelskiej Orlęta Łuków wygrały na własnym boisku z Gromem Różaniec 3:2. Hattrickiem w tym meczu popisał się Szymon Łukasiewicz.

Pierwsze minuty spotkania były spokojne i wyrównane, ale z każdą kolejną minutą podopieczni Dariusza Solnicy i Macieja Sygi uzyskiwali przewagę. Pierwszą bramkę Orlęta zdobyły po strzale Szymona Łukasiewicza w 17. minucie.  W 30. minucie do wyrównania doprowadził z rzutu karnego jeden z zawodników Gromu. Odpowiedź gospodarzy była natychmiastowa i po chwili Szymon Łukasiewicz ponownie dał prowadzenie łukowskiej drużynie.

Po przerwie gra się wyrównała. W 65 minucie Grom wyrównał stan meczu, ponownie z rzutu karnego. Kolejny raz „jedenastkę” sędzia podyktował już 2 minuty później. Tym razem strzelali zawodnicy Orląt. Pewnie rzut karny wykorzystał Szymon Łukasiewicz. Była to jego trzecia bramka w spotkaniu.

Po tym meczu Orlęta zajmują 5 miejsce w tabeli. W najbliższej kolejce przeciwnikiem łukowskiej drużyny miała być Unia Hrubieszów, jednak ta wycofała się z rozgrywek. O kolejne punkty ligowe Orlęta będą więc walczyć 2 czerwca, kiedy to do Łukowa przyjedzie Unia Białopole.