Pięć zarzutów usłyszał 31-letni mieszkaniec gminy Stoczek Łukowski, który będąc pod wpływem alkoholu uciekał pożyczoną Hondą przed policyjnym pościgiem. Okazało się, że to poszukiwany sprawca dwóch kradzieży. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i na trzy miesiące trafił do aresztu.

  Nocą z 3 na 4 listopada policjanci z komisariatu policji w Stoczku Łukowskim zauważyli pojazd marki Honda Civic, którego kierujący jechał zygzakiem i co chwilę zjeżdżał kołami jednego boku na pobocze. Policjanci jadący oznakowanym radiowozem postanowili niezwłocznie zatrzymać ten pojazd do kontroli. Kierujący nie reagował jednak na sygnały świetlne i dźwiękowe radiowozu i rozpoczął ucieczkę. Funkcjonariusze ruszyli w pościg. Gdy kierujący hondą zorientował się, że nie ma szans na ucieczkę autem, porzucił swój pojazd i zaczął uciekać pieszo. Policjanci po krótkim sprincie zatrzymali 31-letniego mężczyznę.

  Jak się okazało nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami. Ponadto badanie alkomatem dało wynik 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dalsze czynności pozwoliły ustalić, że mężczyzna był poszukiwany jako sprawca dwóch kradzieży z włamaniem do domów znajdujących się na terenie powiatu łukowskiego. Łupem włamywacza padł sprzęt fotograficzny, elektronarzędzia i części motocykli o łącznej wartości 12 000 złotych.

  Samochód, którym kierował nietrzeźwy mężczyzna został zabezpieczony na parkingu strzeżonym, natomiast on sam noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu, usłyszał łącznie pięć zarzutów: dokonania kradzieży mienia, dwóch kradzieży z włamaniem, ucieczki przed pościgiem oraz kierowania w stanie nietrzeźwości. Jak się okazało w przeszłości był już karany za jazdę w stanie nietrzeźwości.

  Mężczyzna usłyszał już zarzuty i przyznał się do zarzucanych mu czynów. Prokurator wystąpił z wnioskiem o zastosowanie wobec mężczyzny tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. 31-letni włamywacz na rozprawę poczeka w areszcie. Kierowanie pojazdem znajdując się w stanie nietrzeźwości oraz ucieczka przed pościgiem są przestępstwami zagrożonymi kara pozbawienia wolności do lat pięciu oraz bardzo wysoką grzywną. Kradzież zagrożona jest karą pozbawienia wolności do lat pięciu, a kradzież z włamaniem do 10 lat pozbawienia wolności.