Cezary Miszta, wychowanek AMPlus Łuków i Orląt Łuków, zadebiutował w ekstraklasie. Łukowianin stanął w bramce Legii Warszawa w meczu z Wartą Poznań.

  19-latek wszedł na boisko po przerwie zmieniając Artura Boruca. W zaległym meczu 6. kolejki PKO Ekstraklasy legioniści pewnie pokonali Wartę Poznań na wyjeździe (3:0), a Czarek zachował czyste konto.

  „Kompletnie nie spodziewałem się debiutu. Niedawno wróciłem do treningów po kontuzji, dziś pierwszy raz usiadłem na ławce rezerwowych. Kiedy trener Michniewicz kazał mi się rozgrzewać w przerwie, myślałem, że żartuje. To dla mnie niesamowite uczucie, bo zadebiutowałem w ukochanym Klubie. Spełniłem jedno z moich największych marzeń” – powiedział po meczu utalentowany golkiper.

  Przypomnijmy, że Cezary Miszta został też  powołany do reprezentacji Polski U21 na mecz  mecz kwalifikacji do turnieju finałowego mistrzostw Europy UEFA EURO U-21 2021. Biało-czerwoni zagrają z Łotwą 17 listopada o godz. 17:30 na Stadionie Miejskim w Łodzi.

  Czarek urodził się 30 października 2001 roku w Łukowie. Przygodę z piłką rozpoczął w Akademii Młodego Piłkarza AMPlus. Grał w młodzieżowych drużynach Orląt Łuków i Motoru Lublin. Do Legii Warszawa trafił latem 2016 roku.

  W Legii grali także inni wychowankowie Orląt Łuków: Cezary Kucharski, Dariusz Solnica, Dariusz Dziewulski.