Miejska Biblioteka Publiczna im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie, Stowarzyszenie Alternatywa dla Łukowa oraz Komenda Hufca ZHP Łuków zapraszają mieszkańców miasta i okolic do wzięcia udziału w grze miejskiej „Przez Łuków śladami historii”. Wydarzenie zaplanowano w piątek, 18 września na ulicach, skwerach i innych miejscach na terenie miasta. Do udziału w grze zaproszone są osoby w różnym wieku, zarówno członkowie rodzin, grupy przyjaciół, czy uczniowie szkół. Na zwycięzców czekają nagrody.

  Gra, z uwagi na zagrożenie epidemiczne – będzie się odbywać z zachowaniem niezbędnych obostrzeń sanitarnych i będzie polegała na odkryciu kilku ukrytych uprzednio w zagadkach miejsc naszego miasta. Jej zwycięzcami zostaną członkowie tej drużyny, którzy poradzą sobie najszybciej z zagadkową trasą oraz pytaniami przygotowanymi na punktach kontrolnych przez organizatorów.

  Początek gry miejskiej „Przez Łuków śladami historii” zaplanowano w piątek, 18 września o godz. 9:00 w parku miejskim. Osoby chcące wspólnie odkrywać nietypowe, często nieznane miejsca w mieście, mogą się rejestrować drogą mailową (info@biblioteka.lukow.pl, alternatywadlalukowa@gmail.com), bądź drogą telefoniczną (25 798 27 21, 661 654 609). Termin nadsyłania zgłoszeń mija 15 września.

  Gra miejska „Przez Łuków Śladami Historii” realizowana jest w ramach projektu „Patriotyzm na co dzień – Łuków 2020”, współfinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu „Patriotyzm Jutra”.