Burmistrz Łukowa Piotr Płudowski chce przeznaczyć pieniądze, które mają trafić do budżetu miasta z Funduszu Inwestycji Lokalnych, na modernizację Placu Narutowicza. Chodzi o środki, które w formie promesy przekazał premier Mateusz Morawiecki kiedy gościł w Łukowie. Burmistrz Płudowski liczy, że jego pomysł poprą radni.

  Są to pieniądze w ramach rządowej tarczy antykryzysowej. Do powiatu łukowskiego ma trafić w sumie ponad 21 mln zł. Otrzymają je poszczególne samorządy. Do miasta Łuków ma trafić 2 667 139 zł. Suma ta została obliczona na podstawie ilości i wartość inwestycji, dochodów i majątku samorządu. Pieniądze będą mogły być wykorzystywane tylko na lokalne zadania inwestycyjne.

  O planach na wykorzystanie pieniędzy, które według zapewnień rządu mają trafić do budżetu Łukowa rozmawialiśmy z burmistrzem Piotrem Płudowskim podczas wywiadu podsumowującego to, co działo się w mieście przez minione pół roku. Była więc mowa o miejskich inwestycjach, planowanej przebudowie ulicy Browarnej oraz o tym co dzieje się obecnie nad zalewem Zimna Woda.

   Emisja wywiadu z burmistrzem Piotrem Płudowskim w najbliższym programie Master TV, w piątek 31 lipca.