Konkursy fotograficzne: „Świadectwa z czerwonym paskiem” i „Wakacje na wsi” to propozycje Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowie dla dzieci i młodzieży. Konkurs fotograficzny organizuje również Urząd Marszałkowski w Lublinie. Będzie to już IX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Lubelskie. Smakuj życie!”.

  Konkursy organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury odbywają się w ramach akcji „Na przekór koronawirusowi – Kultura w sieci”. „Świadectwa z czerwonym paskiem” to konkurs, w którym młodzi mieszkańcy gminy mogą się pochwalić swoimi osiągnięciami szkolnymi. Wystarczy zrobić sobie zdjęcie ze świadectwem i przesłać je do 29 czerwca na adres: gok@lukow.ug.gov.pl. Do wygrania są trzy główne nagrody o wartości 500 złotych z przeznaczeniem na zakup nagród rzeczowych lub dofinansowanie wakacyjnego wyjazdu oraz 10 bonów na pizzę i lody o wartości 100 złotych dla trzyosobowej rodziny do Centrum Rozrywki „Arkabos” w Łukowie.

  Zadaniem uczestników konkursu „Wakacje na wsi” jest przesłanie trzech zdjęć. Za najciekawsze będzie nagroda główna w postaci bonu towarowego o wartości 500 złotych, a wśród pozostałych uczestników rozlosowane zostanie 10 bonów po 150 złotych. Propozycje w tym konkursie można przesyłać, także mailowo, do 14 sierpnia.

  Nagrody w konkursie świadectw zostaną rozlosowane 30 czerwca, a w konkursie „Wakacje na wsi” – 21 sierpnia. Wideorelacje z obydwu losowań będą opublikowane na stronie: www.lukow.ug.gov.pl.

  Do udziału w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Lubelskie. Smakuj życie!” zaproszeni są zarówno profesjonalni fotografowie, specjalizujący się w fotografii artystycznej czy reportażowej, jak i osoby fotografujące amatorsko. Osoby niepełnoletnie również mogą wziąć w nim udział. Termin nadsyłania prac mija 30 października. Nagrodami w konkursie są karty zakupowe o wartości 2000, 1000 oraz 500 zł oraz zestawy wydawnictw i materiałów promocyjnych regionu. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się na początku grudnia. Szczegóły dotyczące konkursu, w tym regulamin oraz karta zgłoszeniowa, znajdują się na stronie promocja.lubelskie.pl.