Prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 57-latek kierujący audi. Mężczyzna jadąc z nadmierną prędkością stracił panowanie nad autem i uderzył w drzewa przydrożnego lasu. Z niegroźnymi urazami został przewieziony do szpitala. Gdy tylko wyzdrowieje, usłyszy zarzut.

  20 maja dyżurny łukowskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło w Wesołówce. Ze zgłoszenia wynikało, że osobowe auto zjechało z jezdni i uderzyło w drzewa rosnące w przydrożnym lesie. Mundurowi, którzy dojechali we wskazane miejsce ustalili, że pojazdem biorącym udział w zdarzeniu był samochód marki Audi, którym kierował 57-latek z gminy Stanin. Z miejsca zdarzenia pokrzywdzony mężczyzna z niegroźnymi urazami został przewieziony do szpitala.

Pracujący na miejscu wypadku policjanci z łukowskiej drogówki  ustalili, że jedną z przyczyn zdarzenia była nadmierna prędkość. Dodatkowo okazało się, że jednak główną przyczyną wypadku był najprawdopodobniej alkohol spożywany wcześniej przez 57-latka. Po zbadaniu jego stanu trzeźwości, wynik wskazał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.

  Wkrótce, gdy tylko 57-latek wyzdrowieje, usłyszy zarzut. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu co najmniej trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna, a nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

  Policjanci po raz kolejny apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o powstrzymywanie się od spożywania alkoholu i ryzykowania jazdy pod jego wpływem. Pamiętajmy nawet najmniejsza ilość alkoholu obniża koncentrację i opóźnia reakcję kierującego.