Prawie 2 promile alkoholu w organizmie miał kierujący autem 41-latek. Mężczyznę zatrzymali policjanci po anonimowej informacji przekazanej dyżurnemu łukowskiej komendy.

  5 maja z dyżurnym łukowskiej komendy skontaktował się telefonicznie anonimowy rozmówca, który poinformował o jadącym „bocznymi drogami” samochodzie osobowym. Ze zgłoszenia wynikało, że kierujący autem może znajdować się pod działaniem alkoholu i że pojazd zbliża się do Łukowa od strony Krynki. Skierowani w tamtym kierunku policjanci zatrzymali w Wólce Świątkowej opisywany przez zgłaszającego samochód marki Renault. Autem kierował 41-latek z gminy Łuków, który mówił policjantom, że jest trzeźwy. Jednak badanie wykazało, że miał on blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Jego renault został odholowany na parking strzeżony, a mężczyzna po zakończeniu czynności przekazany kuzynce i zwolniony do domu.

  Mundurowi zatrzymując wydane poza granicami naszego kraju prawo jazdy 41-latka zauważyli, że znajdujące się tam dane osobowe mężczyzny nie zgadzają się ze stanem faktycznym. Teraz prowadzący postępowanie sprawdzą czy 41-latek „zdobył” prawo jazdy legalnie, czy też nieprawdziwe dane znajdujące się w dokumencie zostały wpisane tam tylko „omyłkowo”.

  Niemniej jednak wkrótce 41-latek usłyszy zarzut za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu wysoka grzywna, a nawet do 2 lat pozbawienia wolności.