Kolejny sukces Bartka Lenka, ucznia Zespołu Szkół Nr 3 im. Reymonta w Łukowie. Stworzył on grę komputerową o prowadzeniu własnej drużyny e-sportowej pt. „Esports Empire”. Z gry korzysta już ponad 100 tysięcy osób z całego świata.

  Gra polega na zarządzaniu drużyną sportową, rozwijanie jej, zatrudnianie pracowników i właściwe zarządzanie nimi. Gra dostępna jest na platformie Roblox. „Esports Empire” wyróżnia się realistyczną oprawą wizualną oraz bogatą zawartością. Aktualne statystyki korzystania z gry są imponujące: ponad 250 tys. zagrań i ponad 100 tys. graczy. Najwięcej graczy pochodzi z Europy, Stanów Zjednoczonych, Kanady i Rosji.

  Warto dodać, że Bartek na swoim koncie ma już grę „Ułamki dla każdego”, grę trójwymiarową „Youtuber Tycoon’ oraz grę symulacyjną „Bitcoin Miting Simulator”.
Uczeń „Rolnika” tworzy gry, ale również od trzech lat prowadzi kanał na YouTubie – LeneK, na którym między innymi porusza tematykę gamingową. Na tym polu również odnosi sukcesy, jego kanał ma już 4 tys. subskrypcji.

  Bartosz Lenk w 2017 roku wygrał w ogólnopolskim konkursie filmowym Cartoon Network Vlog It, stając się tym samym oficjalnym ambasadorem telewizji Cartoon Network.