W Przedszkolu Miejskim nr 4 Fantazja w Łukowie od 4 do 8 listopada realizowane były działania wynikające z projektu edukacyjnego „Dobry, polski chleb”.

  Dzieci podczas projektu sprawdziły swoją wiedzę na temat chleba, co wiedzą i czego chciałyby się dowiedzieć. Odpowiedzi na postawione pytania szukały podczas różnych aktywności związanych z projektem, m.in.: spotkania z piekarzem w piekarni PSS Społem, zwiedzając sklep typu „Piekarnia” oraz zabawy i piosenki o chlebie. W ramach projektu zostały zorganizowane w przedszkolu warsztaty „Bułki i bułeczki”, które poprowadził piekarz z piekarni PSS Społem Mariusz Michalak. Dzieci miały możliwość własnoręcznie ulepić bułeczkę i udekorować wybranym przez siebie ziarnem.

  Ostatni etapem działań było zorganizowanie konkursu dla rodziców i dzieci „Dobry, polski chleb”. Udział  w konkursie wzięło 29 rodzin, natomiast chlebów do degustacji upieczono 30. Zwycięzcom jak i uczestnikom zostały wręczone dyplomy i nagrody.

  Do działań projektu włączyła się Pani Prezes PSS Społem Barbara Suchodolska.

  Pomysłodawczynią i koordynatorem działań była Dorota Jońska – nauczyciel Przedszkola Miejskiego nr 4 Fantazja w Łukowie.