„Świadomi praw i obowiązków wynikających z założenia rodziny…” – te słowa 50 lat temu wygłosiło 25 par z gminy Łuków. W środę, 28 sierpnia władze samorządowe zorganizowały z okazji „Złotych Godów” wspólną uroczystość, która odbyła się w Parisel Palace w Klimkach.
Przybyłe na nią pary odbierały medale za długoletnie pożycie małżeńskie, przyznane przez prezydenta RP, a także gratulacje i życzenia.
Podczas uroczystości nie mogło zabraknąć tradycyjnego „Sto lat” i symbolicznej lampki szampana, a uroczystość uświetnił występ Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca „Jata”.
W tym roku gratulacje z okazji „Złotych Godów” przyjmują: Urszula i Franciszek Celińscy, Helena i Zygmunt Ciołkowie, Czesława i Marian Chojniakowie, Zofia i Antoni Dębowscy, Anna i Konstanty Domańscy, Wacława i Jan Dybciakowie, Teresa i Jerzy Falęccy, Teresa i Marian Jerzy, Magdalena i Jan Klębowscy, Zofia i Jan Korlagowie, Halina i Zygmunt Kryjerowie, Janina i Antoni Łukasikowie, Irena i Kazimierz Makoszowie, Barbara i Wiesław Malonowie, Halina i Witold Malonowie, Henryka i Zbigniew Niedziółkowie, Marianna i Ryszard Osiakowie, Anna i Stanisław Sawiccy, Jadwiga i Tadeusz Soćkowie, Elżbieta i Sylwester Sujkowie, Zofia i Ryszard Tomaszewscy, Krystyna i Jan Wiąckowscy, Halina i Henryk Więckowscy, Marianna i Lucjan Wróblowie oraz Wiesława i Kazimierz Zdziebłowscy.