Anna Lichawska z Zarzecza Łukowskiego dołączyła do grona laureatek tytułu „Kobieta Roku Gminy Łuków”. Wyniki, organizowanego po raz piaty, konkursu zostały ogłoszone podczas gminnych obchodów Dnia Kobiet, które po raz pierwszy odbyły się, nie w świetlicy w Łazach jak w poprzednich latach, lecz w „Parisel Palace” w Klimkach.
Anna Lichawska jest założycielką, opiekunem i dyrygentem 30-osobowego Chóru „Corde Christi” oraz 40-osobowej „Dziecięcej Scholi” przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zarzeczu Łukowskim. Aktywnie uczestniczy w organizacji wielu gminnych wydarzeń kulturalnych, w tym Festiwalu Papieskiego „Barka”, Festiwalu Niepodległościowego, Przeglądu Chórów Parafialnych czy Koncertu Kolęd i Pastorałek. Ma również swój udział w przygotowywaniu imprez i uroczystości w miejscowej szkole, a jej kandydaturę zgłosili członkowie chóru i Rady Sołeckiej z Zarzecza Łukowskiego.
Poza tytułem i specjalną statuetką dla „Kobiety Roku”, rzeźby „Złotego Tulipana Wójta Gminy Łuków 2019” otrzymały: Iwona Rogala z Jezior, Celina Goławska z Gołaszyna, Bożena Zarzycka z Ryżek, Małgorzata Goławska z Ławek i Agnieszka Domańska z Zalesia, a „Dyplomy Nominacji do Tytułu Kobiety Roku” odebrały – Elżbieta Dynek ze Żdżar, Monika Ciołek z Ryżek, Magdalena Żądełek z Sięciaszki Pierwszej, Elżbieta Kisiel z Dąbia i Aneta Uziębło z Dminina.
Świadkami wręczenia tych wyróżnień było ponad 250 pań, które skorzystały z zaproszenia na obchody, a także wzięły udział w pierwszym Gminnym Teście Wiedzy o Kobiecie. Spośród 60 chętnych aż cztery panie odpowiedziały prawidłowo na 19 z 20 pytań, dlatego do wyłonienia zwyciężczyni było potrzebne losowanie, które przeprowadził wójt gminy Łuków Mariusz Osiak. Głowna nagroda przypadła Renacie Bieńczak z Łukowa, a taką samą liczbę punktów zdobyły – Magdalena Toporowicz z Łukowa oraz Jolanta Strzyżewska i Agnieszka Hut z Suchocina.
Powody do satysfakcji podczas kobiecego święta miał również jego organizator – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowie Henryk Wysocki, który otrzymał odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Wyróżnienie, przyznane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego, wręczył poseł Krzysztof Głuchowski.
Wśród gości byli również: zastępca wójta gminy Łuków Wojciech Szczygieł, przewodniczący komisji kultury rady gminy Jarosław Michalak, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej Agnieszka Mucha, wiceprzewodnicząca Rady Gminy Łuków Bogumiła Rozwadowska i proboszcz parafii w Zarzeczu Łukowskim ksiądz Marian Banasiuk.
Tegoroczne obchody zakończyła zabawa z zespołem „Postman – Beatlesi z Polkowic”, uznawanym za najlepszy cover band wykonujący przeboje czwórki z Liverpoolu i gwiazd polskiego big-bitu.