Organizatorzy szachowego Memoriału księdza Tadeusza Białeckiego w Krynce przyjmują zgłoszenia chętnych do udziału w tegorocznych zawodach. Jubileuszowa, organizowana po raz dziesiąty impreza, odbędzie się w sobotę 23 lutego, a termin przyjmowania zgłoszeń upływa dzień wcześniej.
Zainteresowani mogą się zapisywać na stronie internetowej: www.chessarbiter.com/turnieje lub za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem: wojszczyg@interia.pl.
Zawody będą rozgrywane „systemem szwajcarskim” w trzech kategoriach: uczniów szkół podstawowych, gimnazjalistów i seniorów. Na zwycięzców czekają puchary, nagrody rzeczowe i dyplomy, a na wszystkich poczęstunek i jubileuszowy tort.
Warunkiem udziału w turnieju jest wpłacenie wpisowego, które w przypadku seniorów od lat 16 wynosi 10 złotych, juniorzy do 16 lat płacą 5 złotych, a zawodnicy z parafii w Krynce są z tej opłaty zwolnieni.
Ksiądz Tadeusz Białecki był sympatykiem królewskiej gry, którą propagował wśród dzieci i młodzieży. Został proboszczem parafii w Krynce w 1989 roku. Zmarł 12 lutego 2004 roku. Organizowany od siedmiu lat turniej jego imienia gromadzi co roku w Krynce szachistów z różnych części Polski i jest uznawany za jeden z większych, cyklicznych turniejów szachowych województwa lubelskiego. 
Do udziału w zawodach zachęcają parafialny oddział Akcji Katolickiej, Klub Szachowy „Hetman”, Biblioteka Publiczna i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju wsi Krynka.