Na szczęście niegroźnych urazów ciała doznała 72-letnia rowerzystka potrącona przez samochód marki Renault Clio. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę miejskiego monitoringu.
16 października doszło do zdarzenia drogowego na ul. Aleja Marii i Lecha Kaczyńskich. Kierujący samochodem marki Renault Clio 23-latek z gminy Wojcieszków uderzył w rower, którym jechała 72-letnia łukowianka. Pokrzywdzona kobieta jadąc swym jednośladem zmieniła pas jezdni i przejeżdżając przez przejście dla pieszych wjechała przed jadące tym pasem auto. Wcześniej kobieta przejeżdżała przez inne przejście dla pieszych. W wyniku uderzenia przez osobówkę rowerzystka doznała obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala. Na szczęście okazało się, że są to niegroźne urazy.
Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę miejskiego monitoringu. Nagranie publikujemy ku przestrodze, aby pokazać, że chwila nieuwagi i roztargnienia na drodze, może doprowadzić do tragedii.

Pamiętajmy, że kierujący rowerem jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić. W innych przypadkach kierujący rowerem  musi poruszać się po jezdni na zasadach obowiązujących innych kierujących.
Przypominamy także, że kierującemu pojazdem, a więc i rowerzyście, zabrania się  jazdy wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych.