Od 4 do 7 października w Ciechanowie odbyły się Mistrzostwa Polski do lat 15 w podnoszeniu ciężarów. Impreza zgromadziła ponad 200 zawodniczek i zawodników w wieku 13-15 lat.
Do historii przejdzie występ zawodnika Olimpijczyka Łuków Kacpra Grabowskiego, który w kat. wagowej 85 kg wywalczył swój pierwszy medal rangi mistrzostw Polski. Złoto w tej kategorii wywalczył zawodnik Horyzontu Mełno, Miłosz Średziński. Zaś srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski zdobył Miłosz Wawrzyszcz z Makowa Mazowieckiego.
W zawodach wystąpił także wychowanek Orląt Łuków Hubert Linkiewicz, który w kat. 62 kg uplasował się na 10 miejscu.
Na co dzień Kacper i Hubert trenuje w siłowni szkolnej przy SP2 w Łukowie pod okiem Roberta Dołęgi i Jana Dmowskiego.