Poznaliśmy kolejne „Lubelskie Orły Biznesu 2017”. Jubileuszowa gala konkursu organizowanego przez Pracodawców Ziemi Lubelskiej odbyła się 7 czerwca w restauracji Koncertowa w Lublinie.
  Z okazji jubileuszu konkursu statuetką Orzeł Biznesu XV lecia uhonorowano dwie firmy: Zakład Instalatorstwa Sanitarnego Zenon Śledź oraz PZL Świdnik a LEONARDO HELICOPTERS company.
Kolejno zostały przyznane dwie statuetki w kategorii Orzeł Biznesu z Diamentami, przyznawane szczególnym podmiotom, które w konkursie Lubelskiego Orła Biznesu otrzymały już nagrody, i tak uhonorowano tą statuetką Wyższą Szkołę Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie oraz prof.dr.hab. Stanisława Michałowskiego.
W kategorii Przedsiębiorstwo Roku Duże nagroda została przyznana PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa Sp. z o.o., w kategorii Przedsiębiorstwo Roku Średnie nagrodzono firmę Agit Congress & Spa. Jako Gospodarstwo Rolne roku wyróżniono Gospodarstwo Rolne Produkcyjno-Nasienne Władysław Brzozowski. Za najbardziej rodzinną firmę uznano Wytwórnię Makaronu Domowego Polmak S.A. z Ludwina.
Za niewątpliwie wspierającą biznes osobowość roku wskazano posła do Parlamentu Europejskiego Krzysztofa Hetmana.
W jubileuszowym roku konkursu postanowiono przyznać także honorowe medale Pracodawców Ziemi Lubelskiej, które powędrowały do firm: Lift Service S.A., Apis, PKO BP oraz Wojciecha Włodarczyk.
Konkurs o statuetkę „Lubelskiego Orła Biznesu” ma na celu prezentację i wszechstronną promocję najlepszych, najbardziej dynamicznych firm oraz osobowości działających w naszym województwie, a także stymulowanie pozytywnego współzawodnictwa. W tym roku organizatorzy konkursu i gali świętują jubileusz, bo będzie to już piętnasta edycja tego wydarzenia.