Blisko siedemdziesięciu kierowców zostało ukaranych w miniony weekend mandatami za przekroczenie dozwolonej prędkości. Pięciu z nich przekroczyło dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h i straciło prawo jazdy. Niechlubnym rekordzistą był 27-latek z wielkopolski, który w Starych Kobiałkach jechał volkswagenem z prędkością 127 km/h. To efekty pracy policjantów z łukowskiej drogówki w miejscach zaznaczonym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja, która funkcjonuje już od wielu miesięcy. Od uruchomienia tego narzędzia policjanci z powiatu łukowskiego zweryfikowali kilkaset zgłoszeń. Wiele z nich dotyczyło zagrożeń związanych z ruchem drogowym.
W miniony weekend policjanci z łukowskiej drogówki sprawdzali prędkość aut poruszających się po drogach w miejscowościach, gdzie według informacji naniesionych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa kierujący pojazdami przekraczają dozwoloną w obszarze zabudowanym prędkość.
Blisko siedemdziesięciu kierujących pojazdami jechało w obszarze zabudowanym z prędkością znacznie przekraczającą 50 km/h. Każdy z kierowców, który naruszył przepisy został ukarany mandatem, a jego „konto” wzbogaciło się o punkty karne. Dodatkowo, pięciu z nich przekroczyło dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Każdy z nich już stracił na 3 miesiące prawo jazdy.
Policja apeluje do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Jadąc za szybko ryzykujemy życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.
Zachęcając do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa przypominamy, że za pomocą tej aplikacji można przekazać informacje uwzględniające wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń, jak i zagrożenia, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa. Każde naniesione na mapę zagrożenie jest analizowane i sprawdzane przez policjantów.