Dziś, 2 marca odbędą się oficjalne, miejskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W kaplicy Sióstr Nazaretanek o godzinie 16.30 odprawiona zostanie Msza Święta za Ojczyznę oraz w intencji Żołnierzy Wyklętych. Dalsza część uroczystości odbędzie się przy obelisku poświęconym Żołnierzom Niezłomnym i Ofiarom reżimu komunistycznego, który znajduje się przy skrzyżowaniu ulic 11 listopada i ks. Brzóski. Na tę uroczystość zapraszają Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Koło Łuków i burmistrz Dariusz Szustek.

Po raz drugi, w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbędzie się również Rajd Pamięci im. Antoniego Dołęgi. Odbędzie się on w sobotę 3 marca. Do wyboru będą trzy trasy. Będzie je można pokonać pieszo i rowerem. Najdłuższą trasę pokonają te osoby, które zdecydują się wyruszyć z Łukowa, sprzed budynku Urzędu Miasta. Start o godzinie 8.30. Druga z tras będzie zaczynać się przed budynkiem Urzędy Gminy Trzebieszów. Do przejścia będzie 6 kilometrów. Trzecią trasę będzie można pokonać na rowerach. Start sprzed budynku Urzędu Gminy o godzinie 12.30. Wszystkie grupy spotkają się około godziny 15.00 przy Pomniku Mitropa, niedaleko linii kolejowej w Szaniawach – Poniatach. Tam złożone zostaną kwiaty i zapalone znicze ku pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Do udziału w tym wydarzeniu zapraszają Gmina Trzebieszów, Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Koło Trzebieszów, Towarzystwo Przyrodniczo – Historyczne „Orlik” oraz Łukowskie Stowarzyszenie Rozwoju.

W ramach łukowskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbędzie się także po raz kolejny Bieg Tropem Wilczym. Do udziału w tym wydarzeniu zapraszają Bartłomiej Bryk i Stowarzyszenie ,,Przyjazne Klimeckiego’’. Patronat nad tym wydarzeniem objął Prezydent Andrzej Duda.
„Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” odbędzie się w niedzielę 4 marca w parku miejskim w Łukowie. Biegi odbędą się na dwóch dystansach. Pierwszy będzie bieg honorowy na 1500 metrów. Może w nim brać udział każdy, kto tylko chce: dzieci, seniorzy, rodzice z dziećmi itd. Będzie to bieg bez klasyfikacji końcowej i bez mierzenia czasu. Drugi bieg, z klasyfikacją końcową, odbędzie się dystansie 4500 metrów.