WYDARZENIA 11 LISTOPADA W ŁUKOWIE |

WAŻNE:

                 * EMISJA PROGRAMU ŚWIĄTECZNEGO MASTER TV * 21 kwietnia godz. 9:30  *  Akcenty Wielkanocne *  Drogi krzyżowe w Łukowie  *  Jarmark Wielkanocny  *  Wesołe Nutki  * Dni Kultury Żydowskiej  *  Master TV na Ukrainie  *  Życzenia  *  Powtórki non stop 22 kwietnia  *

WYDARZENIA 11 LISTOPADA W ŁUKOWIE Wiadomości

Przed nami kumulacja łukowskich obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Już w piątek, 9 listopada o godz. 11:11 uczniowie łukowskich przedszkoli, szkół oraz placówek oświatowych włączą się w akcję „Rekord dla Niepodległej” i wspólnie zaśpiewają cztery zwrotki hymnu narodowego.

Także w piątek o godz. 17:00 w I LO im. T. Kościuszki w Łukowie odbędzie się Gala Łukowskiej Mocy Kultury, podczas której wręczone zostaną nagrody laureatom konkursów „Wolność jest w nas”, oraz koncert „Cześć i chwała bohaterom” w wykonaniu zespołu Contra Mundum.

W sobotę, 10 listopada w ŁOK odbędzie się Teatralna Noc Listopadowa.  W ramach tego wydarzenia o godz. 19:00 z koncertem „Album rodzinny” wystąpi Kacper Kuszewski.

Główne uroczystości odbędą się 11 listopada. Rozpocznie je Msza Święta w kościele p.w. Przemienienia Pańskiego o godz. 9:00. Dalsza część uroczystości odbędzie się przy tablicy upamiętniającej Polską Organizację Wojskową, gdzie wygłoszone zostaną okolicznościowe przemówienia oraz złożone kwiaty. Już o godz. 11:30 na skwerze przy fontannie przy ul. Zdanowskiego rozpoczną się 26. Łukowskie Uliczne Biegi Niepodległości.  W tym dniu odbędzie się również Piknik Motoryzacyjny w parku miejskim. Rozpocznie się o godzinie 16.00. Podczas pikniku odsłonięty zostanie „Mówiący kamień” poświęcony Eugeniuszowi Kwiatkowskiego. Będzie też część artystyczna oraz pokaz archiwalnych zdjęć Łukowa.

Zobacz także