Na początku wakacji Marta Wardak i Mikołaj Gajowy, młodzi wokaliści ze Szkolnego Studia Piosenki przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Łukowie przebywali w Rimini, jednej z najpopularniejszych włoskich miejscowości wypoczynkowych. Wzięli tam udział w XVII Międzynarodowym Festiwalu  Sztuki dla Dzieci i Młodzieży „Magia Italiana 2018”. W prezentacjach konkursowych wystąpiły dzieci i młodzież z wielu krajów, w wieku od 7 do 25 lat w kategoriach taniec i śpiew.
Festiwal odbywał się w parku rozrywki „Mirabilandia”, gdzie przez dwa dni dzieci korzystały ze wszystkich atrakcji. W trakcie pobytu Marta z Mikołajem pracowali dosyć intensywnie podczas warsztatów wokalnych, natomiast kilka dni relaksu spędzili nad ciepłym Adriatykiem, zwiedzili prześliczne miasto Rimini i San Marino. W piątek, późnym wieczorem, na estradowej scenie w Rimini, przy plaży, odbył się koncert galowy, którego fragmenty można było posłuchać za pośrednictwem Radia Monte Carlo.
Marcie  Wardak jury przyznało II miejsce, a za wykonanie włoskiej piosenki „Il mondo mio” – otrzymała tytuł „Obiecujący talent festiwalu Magia Italiana”.
Najlepszym w tej kategorii okazał się Mikołaj Gajowy zajmując I miejsce za wykonanie piosenki „ Happy”.
Ponadto Marta i Mikołaj za wykonanie piosenki w duecie „Przyjaźń to radość” zdobyli I miejsce oraz nagrodę specjalną za debiut zagraniczny i najlepszy układ wokalny. Łukowianie swoim urokiem i talentem wokalnym podbili serca Włochów i tym samym otrzymali Nagrodę Publiczności.