Po raz dwunasty z Łukowa do Sokołowa Podlaskiego wyruszy „Sztafeta Niepodległości śladami ks. gen. Stanisława Brzóski”. Jej uczestnicy spotkają się rano, w piątek 22 maja przy pomniku Pamięci Powstańców Łukowian, skąd wyruszą na 63-limoterową trasę.
W sztafecie jak co roku weźmie udział około 100 osób. Będą to uczniowie ze szkół z Łukowa i Sokołowa Podlaskiego oraz z gminy Łuków i Trzebieszów. Tradycyjnie na starcie sztafety stawią się też rolkarze z UKS „Rawa”. Po drodze dołączą też uczniowie z siedleckich szkół średnich.
Sztafeta Niepodległości organizowana jest przez Zespól Szkól w Krynce. Jej celem jest upamiętnienie 161. rocznicy śmierci ks. Stanisława Brzóski.


