Piłkarze ŁKS Orlęta Łuków przegrali na wyjeździe 1:3 z Ruchem Ryki w meczu 26. kolejki lubelskiej IV ligi.

Obie drużyny są zaangażowane w walkę o utrzymanie. Przez cały sezon zajmowały miejsca w dolnych rejonach tabeli i bezpośrednie spotkanie było szczególnie ważne w kontekście utrzymania się w IV lidze. Przed tym meczem oba kluby dzieliły dwa punkty w tabeli.   Orlęta miały ich 19, a Ruch 17.

W 43 minucie Orlęta objęły prowadzenie po golu Roberta Warownego i z jednobramkową przewagą zeszli na przerwę. W drugiej połowie przewagę uzyskali gospodarze. Bramki strzelali w 59, 72 i 75 minucie.

Po tym meczu podopieczni Macieja Sygi zajmują 14 miejsce w tabeli. Najbliższe spotkanie rozegrają 22 maja na własnym boisku z Tomasovią Tomaszów Lubelski.