W poniedziałek, 18 maja w parku miejskim w Łukowie odbędą się obchody 82. rocznicy Bitwy o Monte Casino. Tradycyjnie spotkanie odbędzie się przy „Mówiącym Kamieniu – Przegrani Zwycięzcy”. Rozpocznie się o godzinie 17.00.
„Mówiący Kamień – Przegrani Zwycięzcy” został ustawiony w parku w czerwcu 2013 roku z inicjatywy Andrzeja Zdrojewskiego. Upamiętnia on żołnierzy pochodzących z Ziemi Łukowskiej, którzy walczyli podczas II wojny światowej na froncie zachodnim. Wielu z nich nigdy po wojnie nie powróciło do swoich domów, ale tu wciąż mieszkają ich rodziny.



