Uczniowie ze szkół podstawowych z gminy Stanin mieli okazję brać udział w projekcie pod hasłem „SigmaTV – Młodzi kręcą”.  Po cyklu warsztatów i spotkań m.in. z naszą telewizją, młodzież przygotowała film podsumowujący kilka miesięcy ich pracy. To nagranie można obejrzeć m.in. na naszym kanale YouTube.

Projekt „SigmaTV – Młodzi kręcą” realizuje Gminna Biblioteka Publiczna w Staninie. Pieniądze na organizację zajęć, warsztatów, wycieczek oraz zakup sprzętu pochodzą z Fundacja ORLEN im. Ignacego Łukasiewicza. Efektem kilkumiesięcznych działań jest powstanie grupy młodych filmowców z różnych szkół z terenu gminy Stanin oraz studia telewizyjnego, które mieści się w siedzibie biblioteki.

Projekt wciąż trwa. Przed jego uczestnikami ważne zadanie: organizacja i przygotowanie relacji z teleturnieju.