W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów, czyli najlepszym uczniom szkół ponadpodstawowych z województwa lubelskiego. Stypendium premiera przyznawane jest uczniowi szkoły kształcącej w formie dziennej, która umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości. Stypendium przyznaje się jednemu uczniowi danej szkoły, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.
„W bieżącym roku szkolnym stypendium Prezesa Rady Ministrów za rok szkolny 2024/2025 zostało przyznane 235 uczniom ze szkół ponadpodstawowych województwa lubelskiego. Wśród nich jest uczeń naszej szkoły, Jakub Pietrzak kl.4Tel, kształcący się w zawodzie technik elektryk. Z uwagi, że nie mógł on uczestniczyć w uroczystości w Lublinie, pamiątkowy dyplom potwierdzający przyznane stypendium, odebrał z rąk dyrektora naszej szkoły – Pana Tadeusza Federczyka” – czytamy na stronie Zespołu Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza w Łukowie


