Koncert pasyjny „Stabat Mater” odbędzie się 1 marca w kościele Przemienienia Pańskiego w Łukowie. Publiczność usłyszy dzieła muzyki klasycznej, nowe aranżacje pieśni pasyjnych oraz autorskie kompozycje Sylwestra Juszczyńskiego, dyrektora artystycznego koncertu.
Koncert pasyjny „Stabat Mater” będzie odbywał się w ramach II Festiwalu „Dźwięki Przemienienia”. Wydarzenie organizowane jest przez Stowarzyszenie Cantores Lukovienses we współpracy z powiatem łukowski. Wpisuje się ono w okres Wielkiego Postu i stanowi artystyczną propozycję duchowego przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Koncert odbędzie się w niedzielę, 1 marca w łukowskiej Kolegiacie. Rozpocznie się o godzinie 18:00.
Publiczność usłyszy dzieła muzyki klasycznej, nowe aranżacje pieśni pasyjnych oraz autorskie kompozycje Sylwestra Juszczyńskiego – „Stała Matka” oraz „Stabat Mater”, napisane specjalnie na tę edycję festiwalu.
Pod batutą dyrygenta Sylwestra Juszczyńskiego wystąpią połączone zespoły chóralne: Chór Ziemi Łukowskiej,
chór parafii Przemienienia Pańskiego w Łukowie oraz chór parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim.
Partie solowe wykona sopranistka Paulina Herman, a warstwę instrumentalną zapewni kwartet smyczkowy w składzie: Amelia Dobroch, Dominika Potęga-Dzida, Maria Lesiuk i Jakub Pożyczka.
Patronat honorowy nad koncertem objęli: starosta Dariusz Szustek, ks. kanonik Jerzy Cąkała, proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego w Łukowie oraz Mariusz Osiak, wójt gminy Łuków. Partnerem wydarzenia jest Województwo Lubelskie – Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego – Lubelskie. Smakuj Życie! oraz Powiat Łukowski i Gmina Łuków.
II Festiwal „Dźwięki Przemienienia” to kontynuacja idei łączenia środowisk chóralnych regionu w dużych formach wokalno-instrumentalnych, promujących kulturę wysoką oraz lokalnych twórców.


