Na czterech pomostach ustawionych w Sędziszowie Małopolskim, Łukowie, Nowym Tomyślu i Polkowicach odbyła się inauguracja ligowych rozgrywek Drużynowych Mistrzostw Polski 2026 w Podnoszeniu Ciężarów. W naszym mieście rywalizowało pięć ekip: Olimpijczyk Łuków, UMLKS Radomsko, LKS Dobryszyce, CLKS Mazovia Ciechanów i KS Raszyn.
W hali przy Szkole Podstawowej nr 2 wystartowało 30 zawodniczek i zawodników z pięciu klubów. Najlepiej wypadli zawodnicy CLKS Mazovia Ciechanów, zdobywając 1847,58 pkt. Tuż za nimi uplasowali się sztangiści LKS Dobryszyce. 1829,83 pkt. Trzecie miejsce zajęli podopieczni Roberta Dołęgi z 1725,72 pkt.
Jeden z najlepszych wyników indywidualnie uzyskał Błażej Borkowski (Olimpijczyk Łuków) zdobywając 370,46 pkt. Na łukowskim pomoście padł też rekord Polski juniorów kat. 70 kg w rwaniu. Ustanowił go Kamil Andrzejewski (CLKS Mazovia Ciechanów) dźwigając 130 kg


