W hali sportowej SP nr 2 w Łukowie odbył się 17. memoriał Janusza Kowalczyka w podnoszeniu ciężarów. W zawodach udział wzięło 49 zawodników z 9 klubów z całej Polski.

Indywidualne wyniki zawodów:

Młodziczki U15

  1. Lena Olender (Olimpijczyk Łuków)
  2. Maria Borowiecka (LKS Dobryszyce)
  3. Caroline Wakuluk (Klimat Łapy)

Juniorki U17

  1. Dorota Gnoza (Atleta Ostrołęka)
  2. Emilia Brewińska (Znicz Biłgoraj)

Juniorki U20

  1. Gabriela Mielech (Klimat Łapy)
  2. Julia Ognik (Olimpijczyk Łuków)
  3. Andżelika Młynarczyk (Olimpijczyk Łuków)

Młodzicy U15

  1. Wojciech Bakuła (Atleta Ostrołęka)
  2. Szymon Padzik (Atleta Ostrołęka)
  3. Adam Elkashef (Znicz Biłgoraj)

Juniorzy U17

  1. Oskar Wójcik (Iskra Piotrowice)
  2. Krystian Śledź (Olimpijczyk Łuków)
  3. Rafał Łobejko (Olimpijczyk Łuków)

Juniorzy U20

  1. Błażej Borkowski (Olimpijczyk Łuków)
  2. Jan Tchurz (SKV Bonatrans Bohumin)
  3. Adrian Chudek (Olimpijczyk Łuków)

W klasyfikacji drużynowej najlepszy okazał się Olimpijczyk Łuków przed Atletą Ostrołęka i drugim zespołem Olimpijczyka Łuków.