Firma z Siedlce wygrała przetarg i zajmie się modernizacją Placu Narutowicza. Umowa na wykonanie prac została podpisana 4 lutego. Opiewa na kwotę ponad 4,7 mln zł. Prace mają zakończone do połowy października.
W ramach zaplanowanych prac ułożone zostaną płyty granitowe, nasadzone zostanie 10 nowych drzew i rabaty roślinne, ustawione będą nowe ławki, wiata przystankowa i dwie tablice multimedialne. Zamontowane zostaną lampy uliczne oraz wodna kurtyna. Rewitalizacja Placu Narutowicza zakłada również powstanie instalacji systemu automatycznego podlewania zieleni, zdroju wody pitnej, kanalizacji deszczowej oraz oświetlenie terenu.
Koszt modernizacji Placu Narutowicza to 4,7 mln zł, z czego 3,1 mln zł pochodzi z Funduszy Europejskich dla Lubelskiego, a 372 tys. zł z budżetu państwa.


