W Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, 2 kwietnia, w Centrum Promocji Drewna w Żdżarach, odbył się finał akcji „Niebieskie Serce Jaty dla Autyzmu”. Głównym punktem spotkania było ogłoszenie wyniku próby bicia rekordu Polski w układaniu mozaiki z drewnianych elementów. Próba ta zakończyła się sukcesem.
Akcję zorganizowały Agnieszka Cieniuch z grupy „7 Niebo Kobiecości” oraz Monika Syryjczyk z Kreatywnych Kobiet. Do układania mozaiki zaprosiły m.in. leśników, żołnierzy, strażaków oraz dzieci, młodzież i seniorów.
W sumie w układaniu wzięło udział 169 osób. Mozaika przedstawiająca niebieskie serce na zielonym tle, składa się z 8 768 drewnianych plasterków. Ma 4,45 metrów kwadratowych powierzchni. Jest największą mozaiką w Polsce.
Próbie bicia rekordu patronowała Telewizja Master.