Łukowscy radni zgodzili się na pierwszą od 2013 roku podwyżkę stawek podatku od nieruchomości. Uchwałę podjęto na sesji Rady Miasta, która odbywała się 30 października. Podczas obrad zdecydowano również o zmianie uchwały określającej liczbę zezwoleń na sprzedaż wysokoprocentowego alkoholu. Zgodzono się na zwiększenie tej liczby z 22 sklepów na 44.
Głosowanie w sprawie podwyżki stawek podatku od nieruchomości poprzedziła długa dyskusja, podczas której głos zabierali głównie radni opozycyjni. Na obradach pojawili się też przedsiębiorcy, którzy nie ukrywali, że są zaskoczeni tak drastycznymi podwyżkami. Postulowali też do radnych aby wstrzymali się oni od podejmowania decyzji i najpierw przeprowadzili z nimi rozmowy.
Radny Jerzy Siwiec przedstawił też wniosek o zdjęcie z porządku obrad tej uchwały, ale nie uzyskał on większości. Ostatecznie uchwała o podwyżce stawek podatku została podjęta.
Za podwyżką zagłosowało 12 radnych: Łukasz Bober, Artur Czubaszek, Grzegorz Gomoła, Sebastian Ignaciuk, Monika Jędrzejkowska, Maciej Kazana, Jarosław Okliński, Arkadiusz Pogonowski, Andrzej Skwarek, Sławomir Smolak, Paweł Stoga i Tomasz Świniarski.
Przeciw byli: Bartłomiej Bryk, Zygmunt Celiński, Emilia Chruściel, Artur Gałach, Marcin Mościcki, Krzysztof Okliński, Jerzy Siwiec i Przemysław Wereszczyński. Od głosu wstrzymał się Krzysztof Jodełko.
Stawki podatku od nieruchomości będą wynosić teraz 75 proc. maksymalnej wysokości stawek określonej przez Ministra Finansów. Podwyżka ma sprawić, że do budżetu miasta wpłynie w przyszłym roku około 6 mln zł więcej. W sumie zaś wpływy z podatku od nieruchomości, który płacą wszyscy mieszkańcy Łukowa, mają wynosić około 20 mln zł.