Zastanawiasz się, jakie warunki trzeba spełnić, żeby dostać dofinansowanie na Czyste Powietrze? Jakie dokumenty są potrzebne do wniosku Czyste Powietrze? Na co można dostać dofinansowanie? Ile wynosi dofinansowanie do wymiany pieca? Jaki dochód do Czystego Powietrza? Aby sprawnie i bezboleśnie przejść przez procedury pisania i składania wniosków odwiedź firmę Jetro, gdzie Pani Monika pomoże Ci przygotować dokumenty i zajmie się wszystkimi formalnościami.

Czysta Powietrze Łuków – dla kogo?

Beneficjentami programu Czyste Powietrze są osoby fizyczne, które są właścicielami lub współwłaścicielami domów, jak również lokali mieszkalnych znajdujących się w budynkach jednorodzinnych i posiadających wyodrębnioną księgę wieczystą. Kwota, którą możesz otrzymać w ramach bezzwrotnej dotacji jest uzależniona od Twoich dochodów i podzielona na trzy progi. Próg I, czyli dofinansowanie 40-50% wartości modernizacji jest przyznawany osobom, których dochód roczny nie przekracza 135 000zł. Próg II – dofinansowanie 70-80% dotyczy osób, których miesięczne zarobki w przeliczeniu na osobę nie przekraczają 1894zł. III próg jest najbardziej rozbudowany i dotyczy dofinansowania 100% wartości modernizacji.

Na co można dostać dofinansowanie Czyste Powietrze?

Termomodernizacja budynków w ramach programu Czyste Powietrze obejmuje elementy, takie jak wymiana pieca, ocieplenie ścian, stropu, podłogi, wymiana okien, drzwi zewnętrznych, bram garażowych, wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, mikroinstalacja fotowoltaiczna, a także modernizacja instalacji C.O. i C.W.U. Nie wiesz jak to działa? Przyjdź do Jetro i uzyskaj fachową pomoc.

Jak działa program Czyste Powietrze?

Celem rządowego programu Czyste Powietrze jest poprawa jakości powietrza poprzez zmniejszenie lub uniknięcie emisji zanieczyszczeń i pyłów emitowanych przez domy jednorodzinne. Dofinansowanie wypłacane jest na zasadzie refundacji poniesionych kosztów. Kiedy poniesiemy wydatki związane z realizowanym przedsięwzięciem objętym umową o dofinansowanie, przedstawiamy dokumenty do właściwego wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska celem ich rozliczenia i otrzymania zwrotu poniesionych kosztów. Wysokość zwrotu jest określona w ramach zawartej umowy dotacji. Można również ubiegać się o dofinansowanie w formie dotacji z prefinansowaniem. W tym wariancie wypłacana jest zaliczka dla wykonawcy w wysokości maksymalnie 50% przyznanej dotacji przypadającej na dany zakres przedsięwzięcia. Pozostała część dofinansowania wypłacana jest dla wykonawcy po zrealizowaniu prac.

Inwestycja w termomodernizację domu może przynieść znaczące oszczędności. W efekcie mamy mniejsze rachunki na ogrzewanie, ale także mniejszy udział w zanieczyszczaniu środowiska. Uzyskaj szczegółowe informacje w siedzibie hurtowni budowlanej JETRO Karol Walo w Świdrach koło Łukowa.