W dniach 15-18 sierpnia odbędzie się XI Motozłaz, będący IV rundą Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych w klasie motocykle. Rajd odbędzie się na trasie Białka k. Parczewa – Łuków – Białka.

Organizatorzy, czyli Federacja Zmotoryzowanych, przewiduje udział ponad 70 dwuosobowych załóg z całej Polski. Trasa będzie wiodła bocznymi drogami na trasie Białka – Parczew – Łuków – Radzyń Podlaski – Białka.   Każda runda odbywa się na drogach publicznych i z uwzględnieniem przepisów ruchu drogowego. Zawodnicy nie ścigają się. Każdy zawodnik startuje o innym czasie, dlatego na drodze zobaczymy pojedyncze motocykle, a nie kolumnę pojazdów. Wszelkie próby, sportowe czy doskonalenia techniki jazdy, odbywają się na zamkniętych placach i torach. Motocykliści będą przejeżdżać przez powiat łukowski, a w Łukowie odbędzie się konkurs „Pokaz Elegancji” zabytkowych motocykli.

Przypomnijmy, że w ubiegłorocznej edycji Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych, burmistrz Łukowa Piotr Płudowski zdobył brązowy medal w klasie motocykle po 1945 r. Jechał motocyklem Royal Enfield z 1959r.