W piątek 28 czerwca o godzinie 5.31 pociąg relacji Łuków – Lublin po raz pierwszy zatrzymał się na nowo wybudowanym przystanku w Aleksandrowie.  „Powitali” go samorządowcy i mieszkańcy. Do pociągu wsiadł też pierwszy pasażer.

Przystanek kolejowy w Aleksandrowie został wybudowany w ramach Programu Przystankowego, który realizuje na terenie województwa lubelskiego PKP PLK. W sumie powstało już 20 nowych przystanków. W piątek 28 czerwca uruchomiono trzy: w Aleksandrowie, Ustrzeszu i Jaskach. Wartość projektu w lubelskim to 58 mln zł.

O budowę przystanku w Aleksandrowie mieszkańcy zabiegali od bardzo dawna. W tych staraniach wsparli ich  reprezentanci powiatu łukowskiego w Sejmiku Województwa Lubelskiego.

Nowy przystanek w Aleksandrowie wyposażony jest w nową wiatę, gabloty i tablice informacyjne. Jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, także niewidomych i niedowidzących. Przy przystanku zamontowane zostały także stojaki rowerowe oraz powstał nowy parking dla aut.

Pierwszy pociąg, który wjechał na peron w Aleksandrowie powitany został przez grupę mieszkańców i samorządowców. To „powitanie” zorganizował radny gminy Łuków Zbigniew Strzyżewski. Wsparły go sołtys Aleksandrowa Monika Filipczak oraz Karolina Kurowska z Rady Sołeckiej.

Na przystanku Aleksandrów pociąg będzie zatrzymywał się dwa razy dziennie. Rano o godzinie 5.31 jadąc z Łukowa do Lublina oraz popołudniu o godzinie 18.33 w drodze z Lublina do Łukowa.