Łukowscy radni zgodzili się przeznaczyć pół miliona złotych na przygotowanie projektu budowy nowego krytego basenu. Urząd Miasta zamierza teraz ogłosić przetarg i wybrać firmę, która zajmie się opracowaniem projektu i niezbędnej dokumentacji.

Jak mówił na ostatniej sesji Rady Miasta burmistrz Piotr Płudowski kryta pływalnia „Delfinek” jest już wysłużona i nie ma sensu jej modernizować. Czas na budowę nowego obiektu. Miałby on powstać w tym samym miejscu, w którym znajduje się basen. Władze miasta chcą aby było to miejsce, gdzie byłoby można również korzystać ze strefy relaksu.

Wadze miasta liczą, że w 2025 roku powstanie już projekt basenu, a jego budowa będzie możliwa dzięki pozyskaniu środków zewnętrznych.

  W ubiegłym roku z „Delfinka” skorzystało ponad 39 tysięcy osób. Wydatki na jego utrzymanie sięgnęły ponad 1,1 mln zł. Najwięcej pochłonęły rachunki za energię, bo ponad 537 tys. zł. Z kolei dochody, m.in. ze sprzedaży biletów wyniosły 311 tys. zł. Na czas wakacji kryty basen jest zamknięty. Ale w tym czasie działa letnia pływalnia „Delfin”, na które w ubiegłym roku lato spędziło ponad 48 tysięcy osób.