Parafia św. Jana Chrzciciela w Krynce ma już 40 lat. Z tej okazji w sobotę 23 czerwca odbył się festyn rodzinny, podczas którego wspólnie świętowano jubileusz parafii.

Początki starań o budowę kościoła w Krynce sięgają lat 30-tych XX w., jednak dopiero przełom lat 70. i 80. przyniósł zmiany, które umożliwiły jej powstanie. Jednym z inicjatorów budowy kościoła był ks. kanonik Jan Kurek, ówczesny proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego w Łukowie. Po uzyskaniu w 1981 r. zezwolenia na budowę, spośród mieszkańców został powołany komitet budowy, w skład którego weszli: Antoni Boboń, Lucjan Boboń, Regina Boboń, Eugeniusz Jerzy, Antoni Kędziora, Stanisław Markowski, Kazimierz Przeździak, Stanisław Wereszczyński, Adam Wysokiński, Marian Buczek, Andrzej Durka, Alina Zofia Niedziółka i Zbigniew Tomasiewicz.

Do dnia dzisiejszego dożyły cztery ostatnie z wymienionych trzynastu osób i to one odebrały podczas festynu podziękowania za zaangażowanie w powstanie świątyni. Słowa podziękowania zostały skierowane do ks. prałata Jana Kurka, ks. prałata Mirosława Łubika – budowniczego i pierwszego proboszcza parafii, pani Kazimiery Goławskiej – wieloletniej wójt gminy Łuków oraz do ks. kanonika Krzysztofa Pawelca – proboszcza parafii w latach 2005 – 2013 i obecnego proboszcza ks. Szczepana Pawluczuka.

W części artystycznej wydarzenia wystąpili uczniowie z zespołów szkół w Krynce i Rolach oraz zespoły ludowe „Niezapominajki” z Dminina, „Jagódki” ze Żdżar i „Kumpele” z Gręzówki. Festyn zakończyła wspólna zabawa przy muzyce.