9 czerwca odbyły się wybory do Europarlamentu. Mieszkańcy Łukowa i powiatu łukowskiego głosowali w okręgu numer 8. Obejmował on swoim zasięgiem całe województwo lubelskie. Mieszkańcy województwa wybrali Martę Wcisło i Mariusza Kamińskiego, którzy wyjadą do Brukseli.

W samym Łukowie najwięcej głosów zdobyła Marta Wcisło z Koalicji Obywatelskiej. Zagłosowało na nią 2 045 łukowian. Mariusz Kamiński zaś zdobył 1 778 głosów. Trzeci wynik w mieści uzyskał Jacek Saryusz – Wolski zdobywając
1 020 głosów. Obaj startowali z list Prawa i Sprawiedliwości. Czwarty w mieście był Mirosław Piotrowski z Konfederacji, na którego zagłosowało 860 wyborców.

Kolejno największą ilość głosów zdobyli: Dariusz Stefaniuk (PiS) – 740 głosów, Jan Kanthak (PiS) – 623 głosy, Sławomir Ćwik (Trzecia Droga) – 212 głosów, Krzysztof Grabczuk (KO) – 119 głosów, Michał Krawczyk (KO) – 114 głosów oraz Agata Fisz (Lewica) – 105 głosów.

Jedyną „łukowską” kandydatką do Europarlamentu była Sylwia Romańska – Węzik. Kandydowała z listy Lewicy. W samym Łukowie zdobyła 91 głosów, a w skali województwa – 693 głosy.

Mandat europosła po raz kolejny zdobył Krzysztof Hetman, były marszałek województwa lubelskiego, wybrany w ostatnich wyborach na posła. Nie kandydował on jednak z okręgu numer 8, ale z okręgu numer 7, który obejmował województwo wielkopolskie. Zdobył tam 44 937 głosów.