W niedzielę 9 czerwca odbędą się Eurowybory. Do Parlamentu Europejskiego  wybierzemy 53 przedstawicieli z naszego kraju. Mieszkańcy powiatu łukowskiego wybierać będą kandydatów w okręgu numer 8, który obejmuje swoim obszarem całe województwo lubelskie.

W Łukowie głosowanie będzie odbywać się w 22 lokalach wyborczych. Tak jak miało to miejsce w kwietniu podczas wyborów samorządowych. Przychodząc do lokalu wyborczego otrzymamy kratę do głosowania, na której znajdziemy nazwiska kandydatów z siedmiu komitetów wyborczych. Naszym zadaniem będzie postawienie znaku „x” w kratce przy jednym z tych nazwisk. Znak można postawić tylko przy jednym nazwisku. Wszelkie odstępstwa (m.in. brak „X” lub kilka znaków) sprawią, że głos traci ważność.

Wybory do Europarlamentu już w niedzielę 9 czerwca. Głosować będzie można w godzinach od 7.00 do 21.00.

 

W okręgu numer 8, w którym będziemy wybierać eurodeputowanych listy kandydatów zarejestrowały: Koalicja Obywatelska, Lewica, Trzecia Droga, Konfederacja Wolność i Niepodległość, Prawo i Sprawiedliwość, Bezpartyjni Samorządowcy oraz KW PolExit. Na każdej z tych list jest po 10 kandydatów.

Parlament Europejski składał się będzie z 705 posłów. Kadencja potrwa pięć lat.