9 czerwca 2024 r. wejdzie w życie korekta rozkładu jazdy pociągów, która obowiązywać będzie do końca sierpnia br. Najważniejszą informacją dla podróżnych jest to, że zwiększona zostanie częstotliwość kursowania pociągów przez podmiejską linię średnicową w Warszawie do 4 minut w obu kierunkach.

Pozytywną informacją jest również zwiększenie liczby pociągów na liniach R1 Warszawa –Skierniewice oraz R3 Warszawa – Łowicz Główny.

Natomiast w związku z nocną przerwą technologiczną ostatnie pociągi w dobie:

  • z linii R1 będą kursowały z Warszawy Wschodniej przez Warszawę Gdańską
    z pominięciem stacji Warszawa Zachodnia, Warszawa Włochy, Warszawa Ursus, Warszawa Ursus Niedźwiadek, Piastów. Jednakże w celu obsługi pomijanych stacji,
    na odcinku Warszawa Śródmieście – Pruszków zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa (ZKA),
  • z linii R3 będą kursowały z Warszawy Wschodniej przez Warszawę Gdańską
    z pominięciem stacji Warszawa Zachodnia, Warszawa Włochy, Warszawa Ursus Północny, Warszawa Gołąbki. W celu obsługi pomijanych stacji, na odcinku Warszawa Śródmieście – Ożarów Mazowiecki zostanie uruchomiona ZKA.

Oprócz tego w terminie 20 lipca – 11 sierpnia, w weekendy, pociągi z linii R8 i R9 nie będą zatrzymywały się na stacji Warszawa Zachodnia.

Ponadto należy podkreślić, że w uwagi na trwające prace wykończeniowe na stacji Warszawa Zachodnia, podróżnych nadal czekają czasowe utrudnienia. Ruch pociągów będzie ulegał częstym zmianom, szczególnie w godzinach wieczornych i na weekendy.

 

Najważniejsze zmiany na poszczególnych liniach:

R1 Warszawa – Skierniewice

Z uwagi na prowadzone prace utrzymaniowe na stacji Grodzisk Mazowiecki, peron 1będzie niedostępny dla podróżnych. Pociągi zatrzymywać się będą przy peronie 2.

R2 Warszawa – Łuków

W terminie 21-31 sierpnia, ze względu na prowadzone prace remontowo-naprawcze, na odcinku Sulejówek Miłosna – Mińsk Mazowiecki ruch prowadzony będzie jednotorowo. Część pociągów KM zostanie odwołana, a w wybranych godzinach uruchomiona zostanie uzupełniająca komunikacja autobusowa.

R3 Warszawa – Łowicz Główny

W godzinach szczytu komunikacyjnego w dni robocze zostaną uruchomione cztery nowe pary pociągów z/do Ożarowa Mazowieckiego.

Natomiast w dalszym ciągu na linii prowadzone będą prace związane z budową tunelu drogowego przy stacji Teresin-Niepokalanów. Dodatkowo w terminie od 10 czerwca do 10 lipca, w związku z nocnym zamknięciem (w poniedziałki, wtorki i środy w godzinach od 23:45 do 03:45)
na odcinku Błonie – Sochaczew za ostatni pociąg zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa (ZKA).

R6 Warszawa – Czyżew

Na linii zostaną uruchomione dodatkowe połączenia z/do stacji:

  • Małkinia odjazd o godzinie 8:29 – Czyżew przyjazd o godzinie 8:49,
  • Czyżew odjazd o godzinie 9:00 – Małkinia przyjazd o godzinie 9:20.

R7 Warszawa – Dęblin

W terminie od 9 do 16 czerwca prowadzone będą prace utrzymaniowo-naprawcze na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Wawer. W tym czasie ruch pociągów będzie odbywał się jednotorowo.

R8 Warszawa – Skarżysko Kamienna

W związku z budową peronu i wiaduktu na stacji Radom Wschodni, ruch pociągów na odcinku Lesiów – Radom Główny będzie prowadzony po jednym czynnym torze. Z kolei od 8 lipca do 14 sierpnia (w nocy z poniedziałku na wtorek, wtorku na środę i środy na czwartek) dwa poranne
i dwa ostatnie pociągi w dobie na odcinku Radom Gołębiów – Radom Główny zostaną zastąpione przez ZKA.

R31 Kutno – Sierpc

Od 1 lipca do 11 sierpnia ostatni pociąg w dobie z Kutna do Sierpca na odcinku Płock – Sierpc zostanie zastąpiony przez komunikację autobusową.

R61 Tłuszcz – Ostrołęka

Z powodu prac utrzymaniowo-naprawczych na linii, w terminie od 9 czerwca do 10 lipca, na odcinku Ostrołęka – Przetycz pociągi zostaną zastąpione przez ZKA.

Ponadto w okresie od 11 do 13 lipca, w związku z pracami utrzymaniowo-naprawczymi na linii, na odcinku Ostrołęka – Wyszków pociągi również zostaną zastąpione przez ZKA.

R81 Dęblin – Radom

Z uwagi na prowadzony remont mostu, od 9 czerwca do 31 sierpnia, ruch pociągów na odcinku Dęblin – Zajezierze k. Dęblina prowadzony będzie po jednym czynnym torze. Co więcej, na stacji Zajezierze k. Dęblina dostępna będzie tylko jedna krawędź peronowa.

R91 Nasielsk – Sierpc

Z uwagi na prace utrzymaniowo-naprawcze w terminie od 1 lipca do 11 sierpnia zostanie wstrzymany ruch pociągów na odcinku Nasielsk – Płońsk. W zamian za pociągi zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. Natomiast w terminie 12 – 31 sierpnia ZKA zostanie wydłużona z Nasielska, przez Płońsk, aż do Raciąża.

 

Mając na względzie powyższe utrudnienia, w terminie od 1 lipca do 31 sierpnia, zostanie wstrzymany ruch pociągów na linii R92 Legionowo – Tłuszcz.

Dodatkowo informujemy, że wprowadzone z związku z remontem stacji Warszawa Zachodnia wzajemne honorowanie biletów KM i ZTM zostaje przedłużone do 31 sierpnia 2024 r. Więcej informacji znajdą Państwo pod adresem:https://www.mazowieckie.com.pl/pl/honorowanie-biletow/wzajemne-honorowanie-biletow-km-i-ztm-w-zwiazku-z-utrudnieniami-na-liniach

Ponadto przypominamy, że do 14 grudnia 2024 r. obowiązuje honorowanie biletów KM
w pociągach innych przewoźników kolejowych
:

Do odwołania w pociągach Kolei Mazowieckich i POLREGIO obowiązuje honorowanie wszystkich biletów na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia na określonych zasadach: https://www.mazowieckie.com.pl/pl/honorowanie-biletow/wzajemne-honorowanie-biletow-km-i-pr-na-odcinku-warszawa-wschodnia-warszawa-0

 

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym rozkładem jazdy. Tabele są dostępne
pod adresem: https://www.mazowieckie.com.pl/pl/kategoria/rozklady-jazdy