21 i 22 maja zespoły z całego województwa lubelskiego rywalizowały w Lubartowie o miano najlepszej drużyny w regionie. Do walki przystąpiło 130 zespołów w trzech kategoriach wiekowych U-8, U-10 i U-12 – z oddzielnymi klasyfikacjami dla drużyn dziewcząt i chłopców. W grupie 10-letnich dziewcząt pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Stoczku Łukowskim.

Biała Podlaska, Świdnik, Grabów Szlachecki, Stoczek Łukowski, Terespol – z tych miejscowości pochodzą zwycięzcy Lubelskiego Finału Wojewódzkiego XXIV edycji Pucharu Tymbarku. Łącznie do rywalizacji w Lubartowie przystąpiło aż 130 drużyn w trzech kategoriach wiekowych. Najlepsze drużyny w kategorii U-10 i U-12 zawalczą w czerwcu o udział w Wielkim Finale na PGE Narodowym.

Warto dodać, że w kategorii dziewcząt U-10, królem strzelców została Jagoda Osiak (SP w Stoczku Łukowskim). Z powiatu łukowskiego świetnie spisali się także chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Czerśli, którzy w kategorii wiekowej 8-latków zajęli trzecie miejsce w województwie. Wśród najmłodszych dziewczynek U-8, drugie miejsce zajęły uczennice Szkoły Podstawowej w Stoczku Łukowskim.