Po raz dziesiąty z Łukowa do Sokołowa Podlaskiego wyruszyła „Sztafeta Niepodległości śladami ks. gen. Stanisława Brzóski”. Jej uczestnicy spotkali się w czwartek 23 maja przed godziną 8.00 rano na Placu Narutowicza. Wyruszyli stamtąd na trasę, a ich pierwszym przystankiem był pomnik księdza Brzóski w Rezerwacie Jata.

W Sztafecie Niepodległości udział bierze blisko stu młodych biegaczy ze szkół z Krynki, Sokołowa Podlaskiego, Aleksandrowa, Gołaszyna, Trzebieszowa i z Siedlec oraz rolko-narciarze z UKS „Rawa” Siedlce. Do pokonania mają 67 kilometrów. Meta sztafety znajdować się będzie przy pomniku ks. gen. Stanisława Brzóski w Sokołowie Podlaskim. Do sztafety dołączył w tym roku starosta Dariusz Szustek.

„X Sztafetę Niepodległości śladami ks. generała Stanisława Brzóski” organizują Zespół Szkół w Krynce, Hufiec Maryi im. Pani Ostrobramskiej z Wilna oraz Związek Harcerstwa Polskiego. Patronują jej: wójt gminy Łuków, burmistrz Łukowa, burmistrz Sokołowa Podlaskiego, wójt gminy Wiśniew oraz Nadleśnictwa Łuków i Sokołów Podlaski. Bieg upamiętnienia 159. rocznicy śmierci ks. Stanisława Brzóski.