Mikołaj Gajowy z Fabryki Piosenki Łukowskiego Ośrodka Kultury zdobył Diamentową i Złotą Muszelką. Obie nagrody przyznano mu podczas XXIV Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier 2024.

  Festiwal odbywał się w dniach 16-18 maja w Suwałkach. W ciągu trzech dni na jednej scenie wystąpiło ponad 600 młodych artystów z Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Gruzji, Białorusi oraz Ukrainy. Walczyli o Grand Prix, Złotą, Srebrną i Brązową Muszelkę.

Dwie nagrody na festiwalu zdobył wokalista Fabryki Piosenki, Mikołaj Gajowy. Podopieczny Moniki Sołtyszewskiej – Leśkiewicz zdobył w swojej kategorii wiekowej Diamentową i Złotą Muszelkę.

  Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier” to jeden z najbardziej popularnych festiwali, skierowany do dziecięcych i młodzieżowych zespołów tanecznych i wokalnych oraz solistów. Tradycyjnie, w ramach festiwalu, uczestnicy wzięli też udział w specjalnych warsztatach wokalnych, z tańca współczesnego oraz z hip-hopu. Laureaci wystąpili również w specjalnym koncercie galowym „Młodzi w Suwałkach” z towarzyszeniem orkiestry Artura Grudzińskiego.